Hakkımda

Hikayeyi en başından anlatmam gerekirse 13 haziran 1991 tarihinde Trabzonda doğmuşum. İlk ve ortaokul pek bir kötü notlarda geçtikten sonra endüstri meslek lisesine başladım. İlk senem harika geçti ve bilişim teknolojileri alanıyla liseye devam ettim. Her ne kadar derslerde donanım görmüş olsam da gönlüm hep yazılımdan yanaydı. Derken KTÜ Beşikdüzü meslek yüksek okuluna başladım ve nihayet bu sefer okuduğum bölümün adı bilgisayar programcılığıydı. Ha bu arada unutmadan adımın Furkan olduğunu da şuraya sıkıştırayım ve konuya devam edeyim. Aksilik o ki lisedeki derslerle olan zıtlığım burada da devam etti ve programlama derslerimde c# ve asp.net görmeme rağmen ben php programlama dilini tercih edip evde php çalışmaya başladım. Her şey yolunda gitti ve nihayet çalışmalarım sonucunda html, css, jquery, sql ve php kodlarını öğrendim. Artık kendi web sitelerimi yapıp kullanabiliyor hatta başkaları için birşeyler yapıp satabiliyorum. İşin ticari kısmı tartışılabilir (: pek kazandığım söylenemez.

Kendi kodlarımı üniversite de yazmaya başlasam bile aslında ilk web sitemi lise 2. sınıfta mynet e ait sitemynet servisiyle oluşturdum. Linkini hatırlamıyorum 😀 . Çok sürmeden o sitemi kapatıp blogcu.com dan ayda bir yeni web siteleri açıp internette yayın yapmaya devam ettim. Ve lise 4 e geldiğimde ilk ücretli domainimi lise arkadaşlarımla para biriktirerek mavidalga.net ismiyle satın aldım. Onuda fazla hayatta tutamadık ne yazık ki ve üniversitede kodları yazmaya başlayım birde içerik sistemlerini öğrendikten sonra peşpeşe daha biri kapanmadan diğerini açarak beyazkelebek.biz, realquality.org, renkliweb.net, ktubook.com ve e-pampa.com olarak sitelerini açıp kapatmaya devam ettim.

Ama ne yazık ki hiç biriyle sürdüremedik. Bunlara rağmen akıllanmadım ve 1 ocak 2013 tarihimde atabassoft.com web sitesini kurdum. Aslında bu web sitesinin bir bloğu olacaktı ve paylaşımlarımı buradan yapacaktım ama neden olduğunu bilmiyorum içime sinmedi bir türlü ve bu web sitemi sadece bir referans sitesi yaparak atabasyazilim.com adresini blog sitem olarak yayına açtım.

Aslında çok fazla uzatmayı sevmem fakat bu hakkımda yazısı çok fazla oldu ve sanırım bulunduğum ortam dolayısıyla pekte konsantre olamıyorum ama çok uzun bir zamandır hakkımda yazım yok ne yazık ki. O yüzden daha çok vakit kaybetmeden bu yazımı yazdım.

Her oyunu oyna oyun sitesi